26 خرداد، 1401
شناسه: 531
ایستادگی گروه‌های مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی، نشأت‌گرفته از انقلاب اسلامی ایران است
مجتهدزاده گفت: امروز که می‌بینیم گروه‌های حزب‌اللهی، فلسطینی و مقاومت اسلامی قدرت رژیم صهیونیستی را در هم می‌شکنند، قدرت‌شان نشأت‌گرفته از انقلاب اسلامی ایران است و آن‌ها به پشتوانه این نظام و انقلاب اسلامی به مبارزه با صهیونیست‌ها می‌پردازند.

نشست هم‌اندیشی «نقش و مسئولیت دختران شهدا در جهاد تبیین» به میزبانی سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با حضور «مریم مجتهدزاده» رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، «عصمت سپهری» مشاور امور بانوان صدا و سیما و مدیرعامل کانون پیام‌آوران بشارت (دختران شهدا) و جمعی از دختران شهدا در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

«مریم مجتهدزاده» رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس خطاب به فرزندان شهدای حاضر در مراسم اظهار داشت: مسیر پدران شما ادامه دارد و وجود شما برکت انقلاب است.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: انقلاب اسلامی نوآوری و مدیریت جدیدی را ارائه کرد و به شرق و غرب وابسته نبود. از آنجا که این انقلاب منفعتی برای دشمنان ما نداشت، آن‌ها تمام همّ و غم خود را بر نابودی آن گذاشتند چراکه انقلاب اسلامی هیمنه ابرقدرت‌ها را در در جهان فرو ریخت.

وی افزود: امروز هم گروه‌های حزب‌اللهی، فلسطینی و مقاومت اسلامی قدرت رژیم صهیونیستی را در هم شکسته‌اند و این رژیم اهمیت خود را از دست داده. این قدرت و جرئت گروه‌های مقاومت نیز نشأت‌گرفته از انقلاب اسلامی ایران است و آن‌ها به پشتوانه این نظام و انقلاب اسلامی به مصاف صهیونیست‌ها رفته‌اند.

مجتهدزاده در این مورد که ما باید خود را در مسیر شهدا قرار دهیم تا مورد شفاعت آن‌ها قرار گیریم، گفت: جنایات داعش در عصر حاضر اتفاق افتاد و اگر آن‌ها وارد سرزمین ما شوند، به صورت گزینشی به نابودی افراد نمی‌پردازند بلکه همه را نابود می‌کنند. ما باید با تمام قدرت مقابل دشمنان بایستیم.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس اظهار کرد: دشمن می‌خواهد اهمیت معاد را برای ما کمرنگ کند تا اهمیت ایثار را از بین ببرد، به همین خاطر دست روی باور‌ها و اعتقادات ما گذاشته است. ما باید اهداف انقلاب و شهدا را تبیین کنیم. ما باید مسائل را توضیح دهیم و تبیین کنیم. به همین خاطر رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان «جهاد تبیین» را روی آن گذاشتند و اگر این اتفاق نیافتد ما راه به جایی نمی‌بریم.

وی افزود: خیلی از تشکیلات در ابتدا فقط در حد یک دورهمی، گفت‌وگوی ساده و صرف چای بودند و به مرور پیش رفتند و مسئولین از آن‌ها خواستند تا در این دورهمی به طرح مسائل خود بپردازند. شهید بهشتی جمله‌ای داشت که در آن می‌گفت: «زمانی که کار بزرگی بخواهد انجام شود، باید از طریق کار‌های گروهی پیگیری شود.» مسائل جامعه باید مطرح، نهادسازی و بررسی شوند. تشکل‌ها باید دور هم جمع شوند و مسائل و چالش‌هایی که وجود دارد را بررسی کنند. آن‌ها قدرت‌های بزرگ و سرمایه‌های عظیمی هستند و می‌توانند تمام نهاد‌های کشور و نهاد‌های بین‌المللی را تحت تأثیر قرار دهند. تشکل‌ها باید خود را قوی کنند. رسالت آن‌ها این است که وارد مدارس و دانشگاه‌ها شوند.

مجتهدزاده درمورد ماندگاری یاد و خاطره شهدا گفت: بسیاری از انسان‌ها با مرگ خود از بین می‌روند، اما شهدا منشأ خیر و برکات هستند و ماندگار شدند و نام آن‌ها باقی است و این باعث افتخار ماست. در دنیای دیگر ما چیزی نداریم که به دادمان برسد مگر بهره‌مندی از شفاعت شهدا و این چیز کمی نیست. این‌ها عزت هستند و از این بابت باید شاکر خداوند باشیم.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس درمورد صیانت از انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی به ما عزت داد و این جای شکر دارد و ما با انسجام و در کنار هم بودن و هم‌افزایی باید از انقلاب اسلامی محافظت و صیانت کنیم.

اشتراک گذاری
این اطلاعات را در دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگدارید و امتیاز دریافت کنید
مرتبط

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: برای اینکه در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با موفقیت گام برداریم، باید مکتب حضرت امام خمینی رحمت الله تعالی علیه و سیر پیروزی انقلاب اسلامی را بازشناسی کنیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: امروز به برکت خون شهدا، موشک‌های دوربرد و پهپاد می‌سازیم و در علوم و صنایع مختلف نیز به مرحله خودکفایی رسیده‌ایم و تکيه‌گاه علمی مردم منطقه هستیم.

سردار سرتیپ‌ دوم پاسدار «عباس مطهری» به‌عنوان رئیس سازمان امور موزه‌ها و یادمان‌های دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منصوب شد.

جلسه شورای اسناد و مدارک دفاع مقدس در مرکز مطالعات سیاسی ـ بین‌المللی وزارت امور خارجه برگزار شد.

چهارمین جلسه کمیته انجمن علمی دفاع مقدس ایران در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

درباره ما
تماس با ما